Jak już dobrze wiecie mamy nową grupę: WYCISZENIE. Jest to obok grupy "Brązowej" franciszkańska alternatywa, dla tych, którzy poszukują czegoś innego. Chcemy podczas marszu położyć silniejszy nacisk na ciszę i modlitwę, chcemy stworzyć przestrzeń, w której będzie można uciec od hałasu i spróbować na nowo odkryć wewnętrzną harmonię.
Liczba miejsc ograniczona: 40


W czasach, kiedy tak wiele spraw załatwiamy przez internet, tym bardziej trzeba nam wyjść. Zwyczajnie ruszyć się z miejsca. Opuścić kontekst rodziny, znajomych, miasta w którym mieszkamy czy wsi. Wielkich spraw nie podejmuje się wirtualnie. Droga to jakaś forma zależności od ludzi, pogody... a nade wszystko jest nauką zaufania. Pielgrzymka jest formą poprzez którą chcemy Bogu oddać to co ważne w naszym życiu. Oddajemy to jednak nie byle komu. Pomyśl poważnie. Może czas wyjść.
Zapraszamy:


Zgłoszenia prosimy kierować na adres o. Leonarda: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Opłatę i pozostałe formalności załatwiamy tak samo jak w przypadku gr. "Brązowej" - w klasztorze w Brodnicy w dniu przyjazdu. (http://www.pielgrzymka.franciszkanie.net/zapisy.html)
Oto regulamin:
Regulamin grupy wyciszenia Brodnica - Jasna Góra
1. Wszystkich uczestników grupy wyciszenia obowiązuje także regulamin grupy Pieszej Franciszkańskiej Pielgrzymki Brodnica - Jasna Góra.
2. Grupa wyciszenia ma wspólne Eucharystie, noclegi, postoje, obsługę medyczną i transport bagaży razem z grupą "Brązową". Wychodzi ok. 10 minut po grupie "Brązowej".
3. Grupa wyciszenia idzie w ciszy poza czasem wyznaczonym przez przewodnika grupy.
4. W grupie ciszy odmawiamy 4 części różańca, koronkę do Miłosierdzia Bożego, litanie do Matki Bożej Loretańskiej oraz słuchamy konferencji.
5. W grupie milczenia śpiewy będą miały charakter bardziej tradycyjny, bez gitar.
6. W trakcie pielgrzymki można zmienić grupę wyciszenia na grupę "Brązową", bez możliwości powrotu do grupy wyciszenia.
7. Pielgrzym z grupy "Brązowej" może za zgodą Przewodnika swojej grupy i po uzyskaniu wpisu od Przewodnika grupy wyciszenia przejść maksymalnie dwa etapy w grupie wyciszenia na trasie Brodnica - Jasna Góra.
8. Przewodnik grupy "Brązowej" i "Wyciszenia" są ostatecznymi interpretatorami regulaminu.